Gamtos mokslų pamoka pradinukams „Sveika, vasarėle“ ir naujasis Pasvalio rekordas

2019 m. birželio 5 d. Pasvalio Smegduobių parke vyko netradicinė gamtos mokslų pamoka „Sveika, vasarėle“ Pasvalio rajono pradinių klasių mokiniams. Suskambus varpeliui, mokytoja – Pumpėnų gimnazijos bibliotekininkė Edita Jackuvienė kartu su šios mokyklos antros klasės mokine Mante Valainyte pakvietė pradinukus pakeliauti po Pasvalio rajoną. Pirmoji stotelė buvo Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla, įsikūrusi ant Lėvens upės kranto, kur netoliese teka Žalsvasis šaltinis ir galima apžiūrėti Girnų muziejų. Pirmuosius čia sutikome 1a klasės mokinius, kurie atliko dainą „Bučiukas“ ir šokį su skambiosiomis lazdomis (mokytoja Eglė Lavickienė). Po jų žavėjomės mokytojos Audronės Vyčienės paruoštais trečiokais su dainomis „Maža kelionė per didelį pasaulį“ ir „Balta katė Zizu“. Nuo Žalsvojo šaltinio einat Senuoju Pasvalio tiltu Vilniaus gatve pasiekėme antrąją stotelę – Pasvalio Svalios progimnaziją, įsikūrusią netoli Smegduobių parko ir turinčią upelio pavadinimą. Šioje mokykloje mus energingais šokiais pasitiko Rasos Sturienės antrokų „Dainos ir šokių studija“, Nidos Sakalauskienės vadovaujami ketvirtokai „Bruknelė“ ir Jolantos Preidžiuvienės paruošti antrokai „Obuoliukai“. Po smagių šokių keliavome toliau. Sėdome į mokyklinį autobusiuką ir važiavome į miestelį, kuriame yra legendomis apipintas „Karpių“ dvaras. Taigi, trečioji stotelė buvo Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazija. Linksmomis dainomis „Credo“ ir „Ant palangės tupi katinėlis“ mus pasitiko mokytojų Romos Kanapeckienės ir Giedriaus Gumbelevičiaus paruošti mokiniai. O ketvirtoji stotelė buvo mokykla, įsikūrusi miestelyje prie Via Baltica kelio ir turinti Vėjo malūną. Tai Pumpėnų gimnazija. Puikų „Šokių mix“ atliko Dianos Mickeliūnienės vadovaujama šokių grupė „Trys viename“. Keliavome toliau Via Balticos keliu pro Ąžuolpamūšės piliakalnį link Latvijos į penktąją stotelę. Tai Saločių Antano Poškos pagrindinės mokykla, pavadinta žymaus kraštiečio, keliautojo, rašytojo vardu. Mus pasitiko Namišių pradinio ugdymo skyriaus mokytojos Gražinos Skujienės paruošti mokiniai su dainomis „Mano vardas Lietuva“ ir „Vasara“, o „Linksmapolkę“ sušoko Sigitos Lapėnienės vadovaujami pradinukai. Paskutinioji, šeštoji stotelė kvepėjo medumi ir vašku. Šiame miestelyje nuo senų laikų buvo populiari bitininkystė. Apsilankėme Vaškų gimnazijoje, kurioje žavėjomės Renatos Kaziliūnienės vadovaujamo vaikų folkloro ansamblio „Bitinėlio“ atliekamomis Piemenų dainelėmis ir sušoktu rateliu „Grybų rauti“.
Per šią gamtos mokslų pamoką pradinukai aplankė šešias Pasvalio rajono mokyklas, daug pamatė ir sužinojo. Kitais metais mokytoja pažadėjo, kad mokinukai nukeliaus ir į kitas rajono mokyklas. Visi davė priesaiką ir prižadėjo, kad per šias vasaros atostogas perskaitys 10 knygų, suvalgys 50 porcijų ledų, apibėgs aplink savo namą 5 kartus, 15 kartų išsimaudys upėje, jūroje ar baloje ir išgers 20 litrų vandens. Po priesaikos savo svajonių atostogas pradinukai nupiešė kreidelėmis ant asfalto Pasvalio Smegduobių parko teritorijoje. Mokinių piešinius iš aukštai stebėjo dronas. Pasvalio rekordų knygoje buvo užfiksuotas naujas rekordas – kaip daugiausiai vienu metu kreidelėmis ant asfalto piešiančių mokinių vienoje vietoje. Savo atostogas vienu metu piešė net 517 Pasvalio rajono pradinių klasių mokinių. Visiems labai patiko ši idėja, tad visi nusprendė, kad ateityje sieks naujų rekordų!
Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems ir, žinoma, renginio organizatorėms – Pasvalio rajono pradinio ugdymo metodinės tarybos narėms.
 
Švietimo pagalbos tarnybos Suaugusiųjų švietimo skyriaus metodininkė Inga Duknevičienė, 2019-06-06
DCIM100MEDIADJI_0120.JPG
DCIM100MEDIADJI_0135.JPG
DCIM100MEDIADJI_0112.JPG
DCIM100MEDIADJI_0181.JPG
DCIM100MEDIADJI_0144.JPG
DCIM100MEDIADJI_0139.JPG
DCIM100MEDIADJI_0107.JPG