Vienintelis universitetas Pasvalyje kviečia mokytis

Pasvalio Trečiojo amžiaus universitetas – vienintelis universitetas Pasvalyje nuo 2018 m. spalio 1 d. pradės ketvirtuosius mokslo metus. Kviečiame mokytis! Pradedame naujų klausytojų priėmimą, kuris tęsis ir rugsėjo mėnesį.

Aktyvus senjorų susidomėjimas Universitetu – puikus įrodymas, kad mokytis ir siekti žinių niekada nevėlu, net ir sulaukus 50 ir daugiau metų.

Ką Trečiojo amžiaus universitete veikia žmonės, jau turintys sukauptą profesinių žinių ir patirties bagažą?

2018-2019 mokslo metais trijuose fakultetuose: sveikatos ir dvasinio tobulėjimo, kultūros ir meno, krašto pažinimo ir turizmo bus galima patenkinti pačius įvairiausius poreikius – išmokti tausoti sveikatą, dar geriau pažinti save ir išmokti padėti sau įveikiant įvairius sunkumus, pažinti savo krašto kultūrą, etnografinį paveldą, tradicijas, mokytis bendravimo meno, plėsti akiratį, pagilinti kompiuterinio raštingumo ar užsienio kalbų žinias. Kūrybinių gebėjimų turintys senjorai turės galimybę išbandyti save įvairiuose meno terapijos užsiėmimuose, išreikšti save nuo naujų mokslo metų steigiamuose meniniuose kolektyvuose. Kūrybiška veikla praturtina senjorų gyvenimą, o kelionių įspūdžiai, nuoširdi bendrystė ir geros emocijos yra sektinas pavyzdys ir kitiems vyresnio amžiaus žmonėms.

Universiteto veikla nenutrūksta ir vasarą. Dalyvaujame nacionalinėse universiadose, kurios vyksta kas antrus metus, susitinkame ir bendraujame su kitų rajonų TAUtiečiais įvairiuose sambūriuose.

Senjorai turės galimybę ne tik klausytis įvairiausių paskaitų, susitikti su įdomiais žmonėmis, keliauti, bendrauti įvairiuose renginiuose, lankyti parodas, bet ir dalyvauti įvairiuose projektuose. Spalio mėnesį startuos du projektai: „Kūrybinės dirbtuvės senjorų sveikatinimui“ ir „Padėk pats/pati sau“. Abu projektai skirti emocinės,  dvasinės ir fizinės sveikatos stiprinimui, geriausių savybių ir įgūdžių atsiskleidimui per kūrybinę veiklą, kartų tarpusavio bendravimą ir supratimą, pagarbą ir pagalbą vienų kitiems.

Kompiuterinio raštingumo pradmenis įgyti ir įgūdžius patobulinti bus galima dalyvaujant nacionaliniame  projekte „Prisijungusi Lietuva“.

Mokslo metų pradžia – spalio 1 d. Po susikaupimo valandos Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje su naujais klausytojais ir mokslą Universitete vis dar tęsiančiais studentais susitiksime Pasvalio krašto muziejuje.

Kviečiame visus aktyvius, pilietiškus, smalsius senjorus mesti iššūkį senatvei ir jungtis prie mūsų. Naujai priimamų studentų skaičius neribotas – universiteto durys plačiai atvertos visiems norintiesiems.

Registruotis naujiems mokslo metams galima iki liepos 9 d. ir visą rugsėjo mėnesį adresu Vytauto Didžiojo a. 10-3, Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos Suaugusiųjų švietimo skyriuje.

Danutė Morkūnienė, Pasvalio Trečiojo amžiaus universiteto direktorė