Poeto Bernardo Brazdžionio 110-ąjam jubiliejui skirti renginiai

Kol Žadeikių B. Brazdžionio edukaciniame centre šalta, meškiukas Rudnosiukas mėgsta keliauti. Vasario mėnesį jis apsilankė Pajiešmenių bibliotekoje. Vaikai sužinojo daug įdomaus apie poeto Bernardo Brazdžionio gyvenimą ir kūrybą, pažiūrėjo filmo apie poetą ištrauką, sprendė kryžiažodžius, piešė, deklamavo eilėraščius ir vaidino.

Kaip ir kiekvieną pavasarį, sušilus orams, Žadeikių edukacinis centras sulaukia moksleivių iš viso rajono. Čia veikia meškiuko Rudnosiuko mokyklėlė ir vyksta įvairios dienos stovyklos. Kai saulutė kviečia į lauką, nubunda gamta, sužaliuoja žolė, pražysta gėlės, moksleiviai tradicinį mokyklos suolą mielai iškeičia į pasibuvimą gamtoje. Šiais mokslo metais edukaciniame centre vyko net kelios dienos stovyklos, linksmai pavadintos „Geriausia mokslo metų diena“, „Būkime kartu“ ir kitos, į kurias vaikai atvyko iš Pumpėnų gimnazijos, Gulbinėnų vaikų dienos centro, Svalios ir Lėvens pagrindinių mokyklų. Pasvaliečiai į Žadeikių kaimą ėjo pėstute, juk taip smagu pajausti pavasarį, besigrožint žaliuojančiomis pievomis ir besiklausant parskrendančių paukščių čiulbėjimo.

Vaikai Žadeikiuose turi įvairios veiklos: klausosi pasakojimų apie rašytoją B. Brazdžionį, žiūri filmus, piešia, lipdo, spalvina, rašo laiškus meškiukui Rudnosiukui, aplanko Bernardo Brazdžionio atminimo kambarį. O jei kurie neskuba namo, susikuria laužą ir kepa dešreles, gamina kitą maistą.

Pasvalio ŠPT Suaugusiųjų švietimo skyriaus metodininkė Audra Stankevičienė

Poeto Bernardo Brazdžionio 110-ąjam jubiliejui skirti renginiai
Poeto Bernardo Brazdžionio 110-ąjam jubiliejui skirti renginiai