VAIKŲ VASAROS STOVYKLA „SMALSUČIŲ VASARA – 6“

Birželio 17-19 dienomis Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos (toliau – ŠPT) specialistės organizavo tęstinę vaikų dienos vasaros poilsio stovyklą „Smalsučių vasara – 6“. Stovykloje dalyvavo Pasvalio rajono 7-10 metų vaikai. Šių metų stovyklos pagrindinis tikslas – kūrybinių užsiėmimų, molio, dailės terapijų pagalba stiprinti psichinę sveikatą, psichosocialines emocines kompetencijas, multisensorinį pratimų pagalba žadinti norą protinei, fizinei veiklai.

Birželio 17-oji – stovyklos atidarymo diena. ŠPT tarnybos salėje Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė Augustė Gražinė vedė pirmos pagalbos pamokėlę. Vaikus mokė gaivinimo, užspringimų metodų. Dalyviai gavo dovanų mokomąją knygelę „Pirmoji pagalba“, gautų žinių įtvirtinimui. Logopedė (specialioji pedagogė) Andromeda Baršauskienė vedė aktyvų neurobikos užsiėmimą su multisensoriniais pratimais, kuriais stimuliuojamos ir aktyvinamos smegenų pusrutulių sritys. Sužinojo, kodėl reikia jas aktyvinti  ir kokia iš to nauda. Stovyklautojai skubėjo į susitikimą Smegduobių parke su Biržų šaulių kuopos vadu Vidučiu Šešku ir savanoriais, kurie supažindino vaikus su kario profesija, amunicija, vertybėmis, kario maisto daviniu, veidus papuošė kareiviškais dažais, organizavo aktyvias estafetes su kliūčių ruožu. Socialinė pedagogė Daiva Šienauskienė kvietė į pojūčių užsiėmimą – kūrė atvirutes iš gamtinių medžiagų ir organizavo parodą.

Birželio 18 dieną, dalyviai Pasvalio kultūros centro kino salėje žiūrėjo 2024 metų amerikiečių animacinės kovos menų komedijos filmą „Kung Fu Panda 4“ apie pasitikėjimą, draugystę. Laukė išvyka į Biržus, kurios metu vaikai sužinojo apie boksininko karjerą, aktyvų gyvenimo būdą, ištvermę, valią. Salėje vyko aktyvi treniruotė ir motyvacinis pokalbis klube „Terminatorius“ su bokso treneriu, vadovu Virgilijumi Stapulioniu. Kokie smagūs, judrūs, interaktyvūs žaidimai vaikų laukė Biržų nemokamoje žaidimų aikštelėje!

Birželio 19 diena – stovyklos uždarymas. Po pietų, Žadeikių Bernardo Brazdžionio  edukaciniame centre rinkosi vaikai kartu su savo tėveliais. Vyko grupiniai dailės ir molio terapijos užsiėmimai, kuriuos vedė tarnybos specialistės. Psichologė Daiva Čeponienė savo pasakojimu įtraukė į molio terapijos užsiėmimą. Molio pagalba dalyviai plėtojo motorinius, sensorinius ir specialiuosius meninius gebėjimus, aptarė molio savybes, lipdydami atsipalaidavo, nebijodami suklysti. Psichologė Simona Stapulionienė kvietė tėvelius kartu su savo vaikais piešti tyloje bendrą piešinį ant stiklo, o iš kruopų kurti kūrinius ant spalvoto popieriaus lapų.

Stovyklos dalyviai mėgavosi kūrybiniu procesu kurdami iš įvairių spalvų, dydžių, formų kruopų. Buvo malonu ir gera stebėti visą kūrybinį procesą, tarpusavio bendradarbiavimą porose, bendrą sprendimų rezultatą, kol gimė bendri kūriniai – statiniai iš molio, porose gimę piešiniai ant stiklo ir iš kruopų.

Vaikai ir jų tėveliai džiaugėsi patirtomis emocijomis, bendryste, sustiprėjusiu vaikų ir tėvų tarpusavio ryšiu dailės ir molio terapijų metu. Linkėjo saugios, šiltos vasaros ir iki pasimatymo 2025 metais J!

Informacija ir nuotraukos D. Šienauskienės, A.Baršauskienės, S. Stapulionienės, D. Čeponienės, 2024-06-21