Technologijų olimpiada „Kūrybos virusas 2021 m.“

Šiais metais pasaulyje ir Lietuvoje vis dar siaučiant korona virusui visos mokinių olimpiados organizuojamos nuotoliniu būdu. Ne išimtis ir šių metų Lietuvos mokinių technologijų olimpiada, kuri įvyko 2021 m. kovo 16 d. Zoom platformoje ir pakvietė dalyvius pasidalinti savo kūrybos virusu.

Nors iš pradžių atrodė, kad tai sunkiai įgyvendinama, nes mokinių darbus visada norisi apžiūrėti gyvai, pačiupinėti, pajausti, galbūt net paragauti.. Bet viskas puikiai pavyko ir mokiniai savo kūrybos darbais atskleidė šių metų olimpiados temą „Kūrybos virusas 2021 m.“.

Komisijos narius sužavėjo ne tik mokinių darbai, bet ir kūrybiški bei meniški darbų pristatymai. 7-8 klasių grupės pirmosios vietos nugalėtojos Pasvalio Svalios progimnazijos 7 klasės mokinės Urtės Čivilytės (mokytoja Rasa Simonavičiūtė) „Sapnų gaudyklė“ nunešė visus į gražų, lengvą ir šviesų sapną prie jūros, kur renkami Lietuvos auksu vadinami gintarai. Jūros tematiką pratęsė ir vyresniųjų (9-12 kl.) grupės pirmosios vietos laimėtoja Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos 2 gimn. klasės mokinė Austina Stankutė (mokytoja Nida Sakalauskienė). Ji pristatė savo darbą „Seno krėslo šėlionės“, pakviesdama visus atsikvėpti ir pailsėti jos pintame dekupažo technika puoštame krėsle.

Šios dvi dalyvės savo kūryba džiugins ir atstovaus Pasvalio rajoną respublikiniame technologijų olimpiados etape, kuris vyks gegužės mėnesį Zarasuose. Visi technologijų olimpiados dalyviai pristatė labai skirtingus, įdomius ir kruopščius darbus, akcentuodami antrinių žaliavų panaudojimą ir tvarumą – tokiu būdu saugojant gamtą.

Inga Duknevičienė, Pasvalio r. savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos Suaugusiųjų švietimo skyriaus metodininkė, 2021-03-16

Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos 2 gimn. klasės mokinės Austinos Stankutės (mokytoja Nida Sakalauskienė) „Seno krėslo šėlionės“
Pasvalio Svalios progimnazijos 7 klasės mokinės Urtės Čivilytės (mokytoja Rasa Simonavičiūtė) „Sapnų gaudyklė“