Svarbiausia – nusiteikimas!

Turbūt kiekvienas prisimena savo pirmąją dieną mokykloje, spurdinčią širdelę ir drebančias rankas, pirmąkart praveriant mokyklos duris.

Rugpjūčio 22 – 24 d. Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos specialistės organizavo vaikų vasaros poilsio stovyklą „Smalsučių vasara – 4“. Šių metų stovyklos dalyviai – būsimieji pirmokai. Tarnybos specialistės galvojo, kaip padėti būsimiems pirmokams nusiteikti mokyklai, todėl stovyklą organizavo besibaigiant vasarai. Stovyklos tikslas – linksmų ir nuotaikingų, kūrybinių užsiėmimų pagalba stiprinti būsimų pirmokų socialines emocines kompetencijas, pažadinti jų norą ir smalsumą mokyklai. Būsimieji mokinukai dalyvavo veiklose, kurios vienaip ar kitaip buvo susijusios su mokykla: prisiminė raides, jas spalvino, skaičiavo, klausėsi pasakos, ją iliustravo, sportavo, keliavo, o svarbiausia – mokėsi klausytis, kelti ranką ir pan. Mažieji stovyklautojai buvo stiprinami emociškai, psichologiškai, jiems buvo akcentuojama, kad iš klaidų mokomės, kokia yra svarbi pagalba draugui ir kad nereikia nukabinti nosies, kai kas nors iš pirmo karto nepavyksta.

Stovykla finansuota iš Pasvalio rajono savivaldybės skirtų lėšų vaikų ir jaunimo socializacijos programoms remti.

Dėkojame Tarnybos draugams – visuomeninei organizacijai „Gelbėkit vaikus“ – už prizus ir siurprizus, Pasvalio Mariaus Katiliškio viešajai bibliotekai, Druskų kambario darbuotojoms, Žadeikių Bernardo Brazdžionio edukacinio centro prižiūrėtojai, Visuomenės sveikatos biurui, Pasvalio lopšeliui-darželiui „Žilvitis“, tėveliais ir vaikams už gerą laiką kartu.

Tegul būna sėkmingi naujieji mokslo metai būsimiems pirmokams.

Stovyklos vadovės, Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos logopedė metodininkė Andromeda Baršauskienė ir vyresnioji socialinė pedagogė Daiva Šienauskienė, 2022-08-25