Stovyklos „Smalsučių vasara – 3“ apžvalga

Kol dar nesibaigė vasara, jau tradiciškai paskutinę savaitę prieš naujus Mokslo metus, Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos specialistės pakvietė pradinių klasių mokinius į stovyklą „Smalsučių vasara-3“.

Šių metų stovyklos pagrindinis tikslas buvo pastiprinti vaikus sugrįžimui į mokyklą. Tarnybos psichologės kiekvieną dieną vaikus mokė bendravimo, savęs pažinimo per dailę, molio terapiją, piešimą, žaidimą. Trumpa kiekvienos dienos apžvalga.

1 STOVYKLOS DIENA. Štai ir prasidėjo ilgai laukta stovykla „Smalsučių vasara-3“. Smagu bus palydėti vasarą. Šiandien vaikai su socialine pedagoge Živile susipažino, susidraugavo ir leido smagiai laiką. Mus maloniai priėmė vaikų laisvalaikio namai „Naminukas“. Stovyklos metu visi dalinosi svajonėmis ir sprendė, ką galėtų patys padaryti, kad pasiektų savo svajones. Spėliojo vieni kitų vaidinamas emocijas, patys buvo emocijų statulos. Išsiskirstėme su nekantrumu – o kas ryto? o kur rytoj?…

2 STOVYKLOS DIENA. Žadeikių Bernardo Brazdžionio edukacinis centras – puiki vieta draugystei ir įvairioms veikloms su Tarnybos psichologėmis Simona ir Jolita. Šiandien žaidėme smagius komandinius žaidimus, piešėme norus ir siekius, smagiai rungtyniavome, kas šmaikštesnis. Mokėmės bendrauti ir bendradarbiauti. O kas gi bus rytoj? Kalbėjo apie darbo įrankius

3 STOVYKLOS DIENA. Įpusėjo stovykla. Šiandien bendrauta su psichologėmis Daiva ir Dalia. Žadeikių Bernardo Brazdžionio centre – stovyklos diena „Molio terapija“. Žavingas vaikų kūrybiškumas! Molis tiesiog juos pakerėjo, užbūrė nusinešdamas į dar nematytas šalis, vietoves, erdves. Taip išdygo moliniai namai, medžiai, ežerai, stalai, valtys, lieptai ir t.t..

4 STOVYKLOS DIENA. Labai rimtas pavadinimas – socialinio sąmoningumo kompetencija santykio su aplinka ugdymas: pagarba kitiems, kitų pažinimas/empatija. Puiki diena Žadeikiuose, kai vaikai su psichologėmis Simona ir Jolita galėjo save ir kitus pažinti per piešinį. Piešta ant rankos, ant stiklo, išreikšti jausmai, emocijos.

5 STOVYKLOS DIENA. Štai ir praskriejo stovykla „Smalsučių vasara -3“. Kaip ir stovyklos pradžia, taip ir pabaiga buvo vaikų laisvalaikio namuose „Naminukas“. O ten buvo daug juoko, draugystės, emocijų, džiugesio, žaidimų. Tikime, kad tos dienos praleistos kartu sustiprino vaikus, padėjo nusiteikti tuoj prasidedantiems naujiesiems Mokslo metams. Viliamės, kad susitiksim kitais metais!

AČIŪ smalsučiams, jų tėveliams, stovyklos vadovėms Živilei, Jolitai, Daivai, Daliai, Simonai.