Socialinių pedagogų Metodinė diena Šiauliuose

Socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimai mokyklose, naujų ugdymo metodų, formų, paieška mokymosi motyvacijos stokojantiems, elgesio, sveikatos problemų turintiems vaikams  yra vienos iš aktualiausių problemų kasdieniniame socialinių pedagogų darbe. Pasvalio rajono  ugdymo įstaigų socialiniai pedagogai spalio 29 dieną metodinės išvykos metu lankėsi Šiauliuose.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka yra didžiausia viešoji biblioteka Šiaurės Lietuvoje, o bibliotekos vizija – moderni, nuolat besimokanti, pažangią patirtį taikanti bei skleidžianti, atvira, partneriška biblioteka. Ekskursijos metu, bibliotekos darbuotojas Renaldas, socialines pedagoges supažindino su bibliotekos veikla, struktūra, funkcijomis. Tačiau socialinės pedagoges labiausiai sudomino įvairiose bibliotekos erdvėse  organizuojami platų  spektrą temų apimantys edukaciniai užsiėmimai įvairaus amžiaus vaikams ir  suaugusiems. Socialinės pedagogės lankėsi knygų grafikos centre, sensoriniame kambaryje, kūrybinių (informacinių) erdvių laboratorijoje, vaikų literatūros skyriuje ir turėjo galimybę išbandyti ir susipažinti su priemonėmis, kuriomis naudojasi vaikai, užsiėmimų metu (pvz.virtualūs akiniai).  Tai pirmoji biblioteka Lietuvoje, kuri pasiskelbė esanti „Draugiška autizmui biblioteka“, ir siūlo „Sensorinių skaitymų“ edukacinius užsiėmimus kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems vaikams ir jų šeimoms. Ši veikla prisideda prie tokių vaikų integracijos ir socializacijos. „Sensoriniams skaitymams“ bibliotekoje įrengta speciali erdvė, apmokyti edukacijas vedantys darbuotojai, parengtos specialios edukacinės programos.

Šiaulių  vaikų dienos centras „Tik tu” įsikūręs regbio klubo „Vairas” patalpose, o organizuojamos veiklos  skirtos gatvės vaikams ir sunkiai besiverčiančių šeimų atžaloms (vaikinams). Po pamokų dienos centre vaikai ir paaugliai gali kokybiškai praleisti laiką – ruošti pamokas, naudotis kompiuteriu, gauti psichologinę pagalbą, užsiimti sportu ar tiesiog praleisti laisvalaikį. Anot dienos centro įkūrėjo I. Kukulskio  pagrindinė centro siekiamybė yra ištraukti vaikus iš gatvės aplinkos ir suteikti jiems saugią erdvę laisvalaikiui. Vaikų dienos centre yra įrengta erdvė pamokoms ruošti, kompiuterių klasė, virtuvėlė, erdvi sporto salė ir vonios kambarys. Dienos centro darbuotojos pasidalijo patirtimi apie darbo su vaikais centre ypatumus, veiklos formas, problemų sprendimo būdus,  o Šiaulių Jovaro gimnazijos socialinė pedagogė G.Kaminskaitė perskaitė pranešimą apie pradinių, 5-6 klasių mokinių socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimus ir supažindino su naudojamomis metodinėmis priemonėmis.

Metodinės išvykos metu įgyta patirtis ir žinios bus pritaikytos organizuojant tradicinį Pasvalio r. socialinių pedagogų renginį „Draugo diena“.