Savižudybių prevencijos mokymai

Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos specialistės 2018 m. balandžio mėn. dalyvavo aukščiausių tarptautinių standartų savižudybių prevencijos mokymuose Pakruojyje.

Socialinė pedagogė Živilė Vaidžiūnienė  baigė „SafeTALK“ mokymus.

„SafeTALK“ – tai keturių akademinių valandų mokymai, kurie padeda dalyviams tapti sąmoningiems, susiduriant su savižudybių tema. „SafeTALK“ mokymai yra skirti visiems norintiems ir juos baigę asmenys yra labiau pasirengę padėti žmonėms, ketinantiems nusižudyti, suteikti jiems žinių, kaip ir kur gali rasti reikiamą pagalbą. Mokymuose gali dalyvauti pedagogai, policininkai, ugniagesiai, slaugytojai, šeimos gydytojai, socialiniai darbuotojai, esami ir būsimi kunigai, visuomenės sveikatos specialistai ir kiti norintys.

Psichologė Jolita Stipinienė baigė „ASIST“ mokymus.

„ASIST“– tai dviejų dienų savižudybių intervencijos įgūdžių mokymai, kurių tikslas – įgalinti dalyvius atpažinti, kada asmuo gali bandyti nusižudyti. Mokomasi, kaip dirbti su pavojuje esančiais žmonėmis, sukuriant planą, kuris užtikrintų jų sveikatos saugumą. Mokymuose gali dalyvauti psichologai, vaiko teisių skyriaus darbuotojai, krizių įveikimo komandos nariai, socialiniai darbuotojai, dirbantys su rizikos šeimomis.

Padėkime ieškantiems pagalbos!

Tarnybos socialinė pedagogė Živilė Vaidžiūnienė