Prasminga PASIKALBĖJIMŲ POPIETĖ

Rugsėjo 4 d. Žadeikių Bernardo Brazdžionio edukaciniame centre vyko PASIKALBĖJIMŲ POPIETĖ su šeimomis, auginančiomis vaikus su autizmo spektro sutrikimais, pagalbos mokiniui specialistais ir mokytojais, auklėtojais ugdančiais šiuos vaikus.

Popietę pradėjo Tarnybos direktorė Andromeda Baršauskienė pasidžiaugusi nemažu būriu atvykusiųjų – tiek tėvelių, tiek specialistų, tiek auklėtojų, mokytojų.

Kalbėtis ypač jautria tema mums padėjo Kristina Košel-Patil – Lietuvos autizmo asociacijos valdybos pirmininkė. Ji kalbėjo apie problemas, kurias patiria tėvai augindami autistiškus vaikus. Pranešimo tema buvo „Šeimos, kuriose auga autistiški vaikai: kokia valstybės pagalba?“ Kristina drąsino mamas ieškoti pagalbos, akcentavo tėvelių susibūrimo svarbą, kad kartu tėvai gali labai daug nuveikti savo vaikučių labui.

Įdomus pokalbis vyko su Povilu Staniuliu. Lentvarietis Povilas Staniulis – programuotojas, baigęs informatikos magistro studijas Vilniaus universitete. Jo mama dar sovietiniais laikais išgirdo diagnozę – „autizmas“, bet nenuleido rankų. Povilas drąsiai kalba apie savo diagnozę, koks buvo nueitas ilgas ir sudėtingas kelias. Vyras atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus, pasakojo prisiminimus iš vaikystės, apie nelengvus mokyklinius ir studijų laikus.

Specialioji pedagogė – logopedė metodininkė iš VilniausInga Budrytė kalbėjo tema „Ugdome autistišką vaiką. Iššūkiai. Lūkesčiai. Galimybės.“ Inga kalbėjo apie savo darbinę patirtį dirbant lopšelyje – darželyje. Pagalbos mokiniui specialistė pateikė pavyzdžių, akcentavo metodų, būdų ir priemonių parinkimo svarbą, ugdant autistišku vaikus.

Pati gamta, rodės, leido dar pasidžiaugti nubėgančios vasaros šiluma, o rudeniškas vėjelis vis priminė apie save. Dangus neišspaudė nė lašelio, todėl džiaugiamės pavykusiu renginiu, kuris įkvėpė eiti pirmyn ir nesustoti, siekiant darnos, supratimo ir susikalbėjimo, ugdant autistiškus vaikus.

Renginys finansuojamas iš Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekto „Kartu su vaiku-8“.

Tarnybos direktorė Andromeda Baršauskienė