Pavasarinės STEP 0-5 m. ir 12-17 m. jau pasiekė finišą!

Vienos lengvai ir atvirai besidalinančios sava patirtimi, kitos kiek nedrąsiai. Buvo tylių, ramių, visuomet pasirengusių išklausyti ir padrąsinti kitą, buvo ir išbandančių ribas, tarsi paaugliai šeimoje. Artistiškos, drąsios, nebijančios iššūkių ir naujovių, bendradarbiaujančios, o svarbiausia, motyvuotos ir besimokančios iš grupės patirties. Palaikančios, atreaguojančios ir gebančios net į sudėtingiausias situacijas pažvelgti su jumoru. Džiugu, jog net tam tikrais momentais maištavusios ar tiesiog ne itin savimi pasitikėjusios mamytės pozityvumu buvo palenkiamos ir komandiškai atliko savivertės stiprinimui skirtas užduotis. Didžiuojuosi 8-iomis sėkmingai STEP 12-17 m. programą baigusiomis mamomis! Ačiū už naują patirtį Jums!

Psichologė Simona Stapulionienė

STEP 0-5 m. programos autorių įžanginiame žodyje kalbama apie tai, jog būti tėvais – didelis džiaugsmas ir iššūkis. Kad tas iššūkis būtų kuo mažesnis, to mokėsi mažylių tėveliai šį pavasarį lankydami STEP 0-5 m. mokymus.

Pirmojo susitikimo metu, gavę kūrybinę užduotį, puikiai su ja susidorojo ir sukūrė eilėraštį apie šeimą:

Mus šeima labai graži,

Mama, tėtis ir maži.

Brolis, sesė ir katytė,

Ir akvariume žuvytė.

Mums visiems labai smagu,

Susiburti po darbų!

Mokymuose tėvai pasisėmė naujų idėjų, kaip geriau, išmintingiau susikalbėti su savo atžalomis, rodyti jiems pagarbą, atspindėti jausmus, drąsinti juos, rodyti vaikams savo meilę ir kitų nemažiau svarbių bendravimo su vaikais įgūdžių. „Galite būti tikri: jūsų pastangas būti atsakingesniais, laimingesniais tėvais mažylis tikrai „ištvers!“ (J.Jonynienė, 2015). Ačiū visiems dalyvavusiems!

Psichologė Daiva Čeponienė