Mokymai auklėtojų ir mokytojų padėjėjams

Auklėtojų/mokytojų padėjėjais dažniausiai dirba vidurinį išsilavinimą įgiję asmenys, gebantys bendrauti su vaikais ir jų tėvais, (globėjais, rūpintojais), auklėtoju/mokytoju ir kitais specialistais. Mokykloje ar lopšelyje-darželyje dirbantys auklėtojo/mokytojo padėjėjai neturi pedagoginio išsilavinimo ir žinių apie ikimokyklinio, priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų raidos ypatumus, individualius vaikų poreikius. Auklėtojų/mokytojų padėjėjai taip pat turi užtikrinti vaikų psichologinį saugumą, adekvačiai reaguoti į pasitaikančias krizines situacijas, tačiau jiems dažnai stinga žinių apie vaikų raidos ypatumus, galimus sudėtingų situacijų sprendimo, vaikų elgesio korekcijos būdus, gebėjimą dirbti komandoje.

Norint užtikrinti kokybišką ugdymą rajono ugdymo įstaigose, Pasvalio rajono auklėtojų/mokytojų padėjėjos aštuoniolikos akademinių valandų seminare tobulino savo socialines ir emocines bei didaktines kompetencijas. Mokymus vedė Asmenybės brandos centro vadovė, psichologė Aurelija Lingienė ir socialinė pedagogė, mediatorė Agnė Tėvelytė-Petronienė. Mokymų metu dalyvės įgijo bazinių ir specialiųjų žinių apie vaiko raidą, raidos ypatumus, vaiko specialiuosius poreikius, elgesį, netinkamo elgesio korekciją, darbo komandoje aspektus, analizavo ir tobulino savo profesines kompetencijas.

Po seminaro dalyvės dalinosi įspūdžiais tarpusavyje ir su organizatoriais. Keletas minčių: „Patys geriausi mokymai, dabar geriau žinosiu kaip elgtis sutėdingose situacijose“, „įgijau darbo su vaikais ir  su kolegomis žinių, labiau pasitikėsiu savimi“, „Puikūs mokymai! Per savo darbo 30 metų nei karto neteko dalyvauti mokymuose“, „Labai norėsime daugiau mokymų, nes kasdien susiduriame su sudėtingomis situacijomis, kurias reikia spręsti kolegiškai ir greitai“.

Kadangi norinčiųjų dalyvauti mokymuose buvo daug, balandžio 2 ir 9 dienomis bus organizuojami dar vieni mokymai auklėtojų ir mokytojų padėjėjams.

Suaugusiųjų švietimo skyriaus metodininkė Gražina Sakalauskienė, 2019-03-20