Turininga mokyklų vadovų metodinė diena įvyko gegužės 15-ąją. Ji prasidėjo unikaliai atnaujintoje Šeduvos gimnazijoje, kurią iš esmės modernizavo privatūs investuotojai. Tie patys rėmėjai Šeduvoje pastatė pasaulinio lygio žydų istorijos muziejų „Dingęs štetlas“.
Modernios mokyklos direktorė Edita Varneckienė papasakojo apie nueitą 2-jų metų kelią iki nepriekaištingai kokybiškai atnaujintos švietimo įstaigos, kurioje atskirose atnaujintose patalpose mokosi pradinukai, kitame pastate – 5–12 klasių mokiniai. Gimnazija turi specialiąsias (lavinamąsias) klases. Specialiųjų poreikių vaikams skirtas korpusas atnaujintas pirmiausia, užtikrinat vaikams terapines bei ugdymosi sąlygas. Visuose trijuose gimnazijos pastatuose modernūs kabinetai, turtingi naujausia įranga, sporto salė, aikštynas, aktų salė, valgyklos (jų net trys), biblioteka ir kitos ugdymo/si aplinkos įpareigoja ir mokytoją, ir mokinį dirbti ir mokytis naudojantis šiuolaikiškomis naujausiomis išmaniosiomis technologijomis. Tobulėjimui ir įvairių kompetencijų įgijimui visos sąlygos.
Po pietų vadovai lankėsi to paties fundatoriaus pastatytame žydų istorijos muziejuje „Dingęs štetlas“, kuris visai neseniai, po pusmečio veiklos, UNESCO būstinėje Paryžiuje buvo įtrauktas į prestižinį gražiausių pasaulio muziejų septintuką.
Akivaizdu, jog privatus kapitalas ir tikslinga labdara gali transformuoti švietimo įstaigą į ateities mokyklą ir sukurti unikalias aplinkas istorinei atminčiai.
Beje, metodinė diena buvo ne tik turininga pažintiniu turiniu, bet ir šeimyniška – šilčiausius linkėjimus sveikindami su gražiu jubiliejumi išsakėme lopšelio -darželio ,,Liepaitė“ direktorei Ingai Černiauskienei. Pasidalinome neeilinėmis gyvenimo akimirkomis. Susidomėjimo, rimties, apmąstymų ir bendravimo kupina diena praėjo labai greitai.
Metodininkė Danutė Morkūnienė, 2026-05-18

