Moksleiviai atostogauja – mokytojai mokosi

Lapkričio 3-ąją dieną į Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos organizuojamą klasės vadovų metodinį forumą ,,Auklėtojas – superklasės herojus“ rinkosi pedagogai iš visos Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Palangos, Druskininkų, Neringos miestų, Pasvalio, Pakruojo, Joniškio, Raseinių, Jurbarko, Alytaus, Šakių, Prienų, Švenčionių, Molėtų ir kitų rajonų. Nuotoliniu būdu per YouTube kanalą buvo transliuojama šalies pedagogams žinomo psichologo Evaldo Karmazos paskaita ,,Karalius, kardinolas organizatorius ar žmogus, kuris nepabėgo…“. Ir jauni, ir vyresnio amžiaus pedagogai atpažino save ir savo auklėtinius. Besiklausant psichologo įžvalgų ir pastebėjimų ieškojo atsakymų kaip bendrauti, drauge su auklėtiniais ugdytis ir mokytis klasėje kaip didelėje ,,Santa Barbaroje“.

Antrojoje forumo dalyje, Zoom platformoje, 1–4 ir 5–12 klasių auklėtojų patirčių kambariuose vyko gerosios patirties sklaida. 14 pranešėjų klasės auklėtojo sėkmės istorijomis, veiklos iššūkiais ir sprendimais bei galimybėmis juos įveikti, sėkmingų santykių kūrimo pavyzdžiais dalinosi Pasvalio rajono ugdymo įstaigų klasių auklėtojos ir viena Pakruojo rajono pedagogė.

Forumo organizatoriai ir dalyviai dėkojo vieni kitiems už itin sunkų klasės auklėtojo darbą, už tai, kad klasės auklėtojas dar nepabėgo…

Įsitikinome, kad vieniems – be pagalbos mokiniui specialistų, mokyklų vadovų, tėvų/globėjų bendradarbiavimo sunku pasiekti išsikeltus brandžios asmenybės ugdymo tikslus.

Metodininkė Danutė Morkūnienė, 2021-11-04