Konferencija „Savižudybių prevencijos žingsniai Pasvalio rajone“

2018 m. gruodžio 3 d. Pasvalio krašto muziejuje įvyko Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos suorganizuota konferencija „Savižudybių prevencijos žingsniai Pasvalio rajone“. Konferencija buvo organizuojama pagal Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Kartu su vaiku-6“.

Konferencijos dalyvių susidomėjimas tik patvirtino, jog šia tema mums reikia žinių, mes norime kalbėtis, labiau suprasti ir atpažinti krizę išgyvenantį žmogų bei laiku jam padėti. Pasvalio rajono savivaldybės gydytoja Dalia Vasiliūnienė konferencijos klausytojus supažindino su esama situacija Pasvalio rajone, pateikė kelių metų statistinius duomenis, lygino juos su Lietuvos vidurkiu ir kitų rajonų situacija. Džiugu, jog turėjome progą išgirsti ir kaimyninio rajono – Kupiškio psichologę Viliją Šap bei buvusią Kupiškio, o dabar jau Pasvalio policijos atstovę Gintarę Meškienę. Įdomu buvo klausytis jų rajono sėkmingos patirties, susitelkus Kupiškio bendruomenei ir specialistų tinklui, siekiant užkirsti kelią savižudybėms. Mūsų rajono psichologė Aldona Norkūnienė pristatė pranešimą „Savižudybių prevencijos kryptys Pasvalio pirminės asmens sveikatos priežiūros centre“. Sutelkę dėmesį klausėmės itin aktualia tema vaikų ir paauglių psichiatro Mindaugo Gurevičiaus apie vaikų ir jaunuolių savęs žalojimąsi. Iš Panevėžio atvykusi psichologė Elvira Vaisiauskienė dalinosi savo darbo patirtimi skaitydama pranešimą „Suicidinių minčių ar ketinimų turinčio vaiko atpažinimas“.

Esame labai dėkingi už galimybę išgirsti savo ir kitų miestų specialistus, jų įkvepiančią patirtį, priverčiančias susimąstyti jų išsakytas mintis ir taiklius pavyzdžius.

Tarnybos psichologė Simona Stapulionienė , 2018-12-04