„Europe goes local“ mokymai Pasvalyje

Pasvalyje vyko trijų dienų mokymai (balandžio 18 – 20 d.) „Europe goes local“ kuriuose dalyvavo Tarnybos socialinė pedagogė Živilė Vaidžiūnienė.

Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra (JTBA), Europos Sąjungos programos „Erasmus+“* jaunimo srities nacionalinė agentūra Lietuvoje, kartu su partnerėmis iš dar 19 ES šalių įgyvendina projektą „Europe goes local“, skirtą darbo su jaunimu kokybės gerinimui vietos lygmeniu.

„Europe goes local“ programa siūlo daugybę galimybių: tarptautinę savanorystę, jaunimo mainus, tarptautinius mokymus ir begalę kitų būdų aktyvinti jaunimo gyvenimą regionuose.

Projekto tikslai:

  • Skatinti pokyčius darbo su jaunimu srityje vietos lygmeniu.
  • Sustiprinti jaunimo politikos formavimą ir įgyvendinimą savivaldybėse.
  • Gerinti aktyvių veikėjų vietos lygmeniu kompetencijas.
  • Motyvuoti ir įgalinti projekto dalyvius tarptautiniam bendradarbiavimui.
  • Padėti konkrečioms Lietuvos vietovėms įsitraukti į Europos Sąjungos programos „Erasmus+“ jaunimo sritį teikiant paraiškas ir gaunant finansavimą projektų įgyvendinimui.

Vykusių mokymų metu buvo suburtos veiklos grupės iš skirtingų organizacijų ir institucijų atstovų, kurios tapo pagrindinėmis projekto dalyvėmis. Buvo nustatyti konkretūs  savivaldybės poreikiai darbo su jaunimu srityje, parinktos savivaldybei aktualios temos. Sukurtas veiklos planas darbo su jaunimu kokybei gerinti ir parinktos tikslines priemonės ugdyti kompetencijoms.

Tarnybos socialinė pedagogė Živilė Vaidžiūnienė