Aš kritiškas

Mes – Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas nuolat atliekame psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ir su juos susijusių pasekmių stebėseną, pasitelkdamas įvairius ir mokslu grįstus įrodymus. Paskutiniai jaunimo vartojimą įvertinančio tyrimo ESPAD duomenys rodo, kad nuo 1995 m. narkotikų vartojimo vidurkis tarp 15–16 metų mokinių išaugo beveik 6 kartus. Tai tik patvirtina, kad jauniems žmonėms sudėtinga priimti atsakingus sprendimus dėl minėtų medžiagų vartojimo, sąlygojamo nuolat besikeičiančio psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo reiškinio konteksto.
Departamentas, reaguodamas į šias tendencijas, bei įvertinęs geriausią kitų šalių patirtį, sukūrė  interaktyvią ir šiuolaikišką interneto svetainę jaunimui (nuo 14 m.) – www.askritiskas.lt. Jos turiniu siekiama tinkamai informuoti jauną žmogų, suteikiant žinių apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų vartojimo poveikį ir rizikas. Taip pat skatinti būti atviru bendrauti, veikti, nebijoti iššūkių ir atsakomybės, o svarbiausia – sveikai ir įdomiai gyventi, pasitikėti savimi.
Departamentas kviečia Jus prisidėti prie naujos interneto svetainės www.askritiskas.lt  viešinimo ir šia informacija dalintis savo interneto svetainėse, socialinių tinklų paskyrose (svetainės Facebook puslapis – https://www.facebook.com/askritiskas). Tik visų mūsų bendradarbiavimas ir jaunimo poreikius atliepiančios priemonės gali padėti pasiekti pozityvių pokyčių – burkime kartu jaunų, kritiškai mąstančių ir atvirų veikti, kurti jaunuolių bendruomenę Lietuvoje.