Apie savęs ir kitų pažinimą

Turbūt daugelis iš mūsų žinome, kad konfliktai ir įtampa kyla iš žmonių skirtingų požiūrių į gyvenimą ir pasaulį. Suprasti, kad kiekvieno požiūris yra skirtingas ir kartu teisingas yra itin sunku. Priimti kito žmogaus kitokį matymą yra aukšto sąmoningumo lygio samprotavimo išdava. Apie šiuos ir kitus aktualius klausimus apie savęs ir kitų pažinimą kovo 3 d. kalbėjo Pasvalio rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai kartu su psichologu, tėvų ir vaikų santykių ekspertu Vaidu Arvasevičiumi. Mokymai vyko mūsų partnerio – Pasvalio visuomenės sveikatos biuro salėje, kur susirinko apie 50 dalyvių.

Pedagogai mokėsi suprasti save ir kitus: savo ir svetimus jausmus, norus ir mokėti savuosius deklaruoti nesužeidžiant svetimo ego – tai žmogaus brandos požymis. Programos dalyviai mokėsi atpažinti konfliktų schemas, sąmoningus ir nesąmoningus psichikos veikimo mechanizmus  Taip pat aptarė pozityvaus bendravimo tarp pedagogų, tėvų ir vaikų galimybes.

Už galimybę mokytis dėkojame Pasvalio visuomenės sveikatos biurui.

Teksto ir nuotraukų autorė Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos Suaugusiųjų švietimo skyriaus metodininkė Gražina Sakalauskienė, 2020-03-03

Mokymų dalyviai
Kairėje lektorius Vaidas Arvasevičius